Vyberte stránku

Jak se mění trh práce

Čtěte dál

Trh práce v oboru právních služeb v posledních letech prochází radikální proměnou. Se zvyšujícím se počtem advokátů neustále roste i poptávka po kvalifikovaných zaměstnancích. Stále ubývá studentů práv ochotných se věnovat za nízké mzdy otrocké práci, která má do jejich vysněné představy o povolání advokáta většinou hodně daleko.

Časy, kdy advokátní kanceláře projevovaly uchazečům jejich zaměstnáním laskavost, jsou už dávno pryč. V této nové éře už nepřesvědčuje uchazeč svého zaměstnavatele o tom, že je tím pravým na volnou pracovní pozici. Právě naopak. Advokátní kanceláře se musí snažit, aby na trhu práce neskončily s prázdnýma rukama.

V jiných oborech se trh práce mění ještě o poznání rychleji. U náboru studentů ČVUT na pozice v IT jsou normální náborové akce zahrnující lyžování v Rakousku zdarma nebo rozdávání služebních macbooků. Možnost homeofficu, zcela flexibilní pracovní doba nebo   firemní grilování jsou pak nutným základem, pokud vůbec chcete své budoucí zaměstnance  dostat na pracovní pohovor. Devadesát procent nabídek práce je umístěných na sociálních sítích, studenti technických oborů dostávají přes Linkedin desítky pracovních nabídek měsíčně.

Tak výrazně se ještě situace na trhu právních služeb nezměnila. Bez podstatné modernizace náborových metod to ale do budoucna nepůjde. Studenti práv si začínají uvědomovat svou hodnotu na trhu práce a začínají požadovat víc než fráze typu ,,přátelský kolektiv‘‘ nebo ,,motivující finanční ohodnocení‘‘.

Zaměstnavatelé budou muset uchazečům vyjít vstříc, pochopit jejich očekávání a překonat konzervativnost, která je pro právnický obor tak příznačná. Pokud se rozhodnete udělat první krok, jsme tu pro Vás.

Share This